GreekHeroes-Greek Phalanx
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

GreekHeroes-Greek Phalanx

Greek Heroes Guild
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild

Πήγαινε κάτω 
+4
Lolinaki
Landor
Ladyarwen
Granemos
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Granemos




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Registration date : 30/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤρι Οκτ 30, 2007 10:42 pm

Καλημέρα σας ή καλησπέρα σας όποια ώρα και άν το είδατε

Είμαι ο Γιώργος και στο Game Granemos
Είμαι ο Guild Leader της MakedoniaGr guild

Έπαιζα όπως και οι περισσότεροι από το Guild μου το game SRO (Silkroadonline)
Εκεί ήμουνα Guild Leader σε 3 Guild's αυτό νομίζω σημαίνει κάτι
Ήρθαμε σε αυτό το Game μετά από προβλήματα που υπάρχουνε στο game εκείνο
Κάναμε την Guild αυτή γιατί και στο άλλο Game είχαμε guild με το ίδιο όνομα και θέλαμε να έχουμε το ίδιο guild όνομα και εδώ.
Ήδη είμαστε 25 άτομα και καθημερινά ανεβαίνουμε, τα lvl μας δεν είναι και μεγάλα μιας και αρχίσαμε το game αυτό εδώ και λίγο καιρό, ο μικρότερος στα lvl είναι 7 και ο μεγαλύτερος 34

Θέλουμε να κάνουμε συμμαχία με εσάς ώστε να είμαστε όλοι οι Έλληνες μαζί

Παρακαλώ για την αποδοχή σας στο αίτημα μας αυτό


Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Granemos




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Registration date : 30/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 1:24 am

Βλέπω αρκετά άτομα να βλέπετε το post αυτό αλλά κανέναν να λέει την γνώμη του
Τόσο δύσκολο είναι να αποφασίσετε αν θέλετε για σύμμαχους ένα Ελληνικό Guild?


Νομίζω ότι αρχίζει να καταντάει γελοίο όταν ο Guild Leader σας μου είπε να κάνω αυτό το post εδώ για να πείτε όλοι την γνώμη σας, και το μόνο που βλέπω είναι η ανάγνωση του και μόνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ladyarwen

Ladyarwen


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Location : Salonica
Registration date : 23/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 2:14 am

Το παληκάρι δεν έχει άδικο είναι τουλάχιστον χαζό εκ μέρους μας το να βλέπουμε το post και να σνομπάρουμε να δώσουμε μια απάντηση.
Θα κάνω εγώ την αρχή λοιπόν λέγοντας καλοδεχούμενη η συμμαχία αφού δεν υπάρχει καλύτερο απο το να βλέπεις ενωμένους τους Έλληνες. Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild 684513 Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild 684513 Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild 684513 Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild 684513 Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild 684513
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Granemos




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Registration date : 30/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 10:38 am

Σε ευχαριστώ φιλαράκι και ελπίζω να συνεχείσουν και άλλοι με απαντήσεις

Δεν με πειράζει να δω και αρνητικές απαντήσεις για όσους έχουν κάποιο κώλυμα στο να μας έχουν στην συμμαχία

Απλά περιμένω την γνώμη σας

Έλληνες είμαστε, όχι Τούρκοι για να το σκέφτεστε τόσο πολύ

Εάν πάντως ερχόσασταν όλοι εσείς σαν Guild στο game sro (silkroadonline) θα σας έβαζα στην συμμαχία μου χωρίς 2η κουβέντα και ούτε καν θα το σκεφτόμουνα.

Φανταστείτε ότι εκεί έχω 2 ξεχωριστά Union (Συμμαχίες) με το ίδιο σήμα σαν να είναι μία με 4 Guilds δικές μου, το κάθε Union (Συμμαχία) έχει 8 Guilds, σε σύνολο είμαστε 16 guilds συμμαχία. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Landor

Landor


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Registration date : 08/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 12:17 pm

Γεια σου Γιώργο
Τα έχουμε πει στο game και περίμενα και το ανάλογο post.
Το post το έκανες στις 11:42 το βράδυ, πότε περίμενες την απάντηση μετά από 1 ώρα?
Λογικά σήμερα θα διαβάσουν το post οι περισσότεροι από το μεσημέρι και μετά.
Τώρα ποιος το διάβασε δεν μπορείς να το ξέρεις γιατί το νούμερο που γράφει δίπλα μπορεί να γίνει από το ίδιο άτομο αν ανοιχθεί το post 10 φορές.
Επίσης καλό είναι να αποφεύγεις χαρακτηρισμούς όπως <γελοίο> επειδή δεν πήρες απάντηση μέσα σε 2 ώρες και μάλιστα τα ξημερώματα .
Όπως βλέπεις απαντάμε . . .

Το θέμα είναι ότι ακόμη (τουλάχιστον εγώ και μερικοί άλλοι που μιλήσαμε) δεν γνωρίζουμε αρκετά το Game και αυτή τι στιγμή ψάχνουμε να μάθουμε.

Αναφέρω μερικούς προβληματισμούς:
1. Με πόσα Guilds μπορούμε να έχουμε συμμαχία ?
2. Σε περίπτωση War ή Hostile μπλέκουν σε αυτό και οι συμμαχίες αυτομάτος ?
3. Σε περίπτωση που μπλέκουν παίρνει η μπάλα και τα low levs?

Πριν λίγο καιρό ήμασταν Hostile Guilds με τους Orcish, τώρα πια δεν είμαστε γιατί διαλύθηκαν, στο διάστημα αυτό είχαμε μερικά παράπονα από low Levs.

Αν γνωρίζεις κάτι από τα παραπάνω ενημέρωσέ μας.
Και η δικιά μου γνώμη είναι ΝΑΙ θέλω συμμαχία με Ελληνικά Guilds, αλλά ας το κάνουμε σωστά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lolinaki
Admin
Lolinaki


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ηλικία : 38
Location : Larisa City
Registration date : 07/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 12:29 pm

Geia sou Giwrgo !!
Loipon eimai yper sto alliance me to Guild sas alla prepei na mathoume prota stous parapanw provlimatismous pou anaferei o Landor.Opoios exei neotera nea k apantisis na mas apantisi to sintomotero.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stathwie




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Registration date : 09/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 1:03 pm

Φίλε Γιώργο,

εκτός από το ότι το post σου είναι νέο και για αυτό δεν έχεις πολλά replies, αν χαζέψεις λίγο στο site θα δείς ότι εχουμε κάποια εσωτερικά ζητήματα που θέλουν επίλυση και όλων η προσοχή πιστεύω ότι είναι στραμμένη προς το παρών εκεί.

Αν και ακόμα είμαι low lvl και μέλος του sub guild, θα μεταφέρω απλά τις σκέψεις μου:

Εκτός από τους εύλογους προβληματισμούς του Landor, ποιός μπορεί να φέρει αντίρρηση στην ενδεχόμενη συμμαχία των ελληνικών guild και για ποιό λόγο. Προσωπικά δεν βρίσκω αρνητικά σε αυτό. Και χαίρομαι για την πρωτοβουλία σου και εύχομαι να συνεχίσουν και άλλα ελληνικά guild αυτό που άρχισες.

Φιλικά Στάθης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moonwalker

moonwalker


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Registration date : 23/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 3:46 pm

george dn xriazete na rotas ama thelis na kaneis simaxia me mas eisai elinas telos oute kan tha rotas aporo gt oli rotate eimaste oxi kai mono me tin makedonia ala me ola ta elinika guild na enothoume ipoxreomeni eimaste kai akoma kalitera na mazeftoun ola ta megala lvl olon ton elinikon guild se ena kai ola ta mesea apo 25 mexri 35 se ali guild kai oti perisepsi dld ta mikra mikra lvl se mia kai eki i mesea guild me tin mikri tah enothoun sto telos oli tha anebasoun lvl tha nothoun meta tha pane opos ta megala lvl kai etc to archlord tha exi 2 isxira guild ala tespa kante oti thelete

kseneromena grigoris
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Granemos




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Registration date : 30/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 4:03 pm

Μάλλον δεν καταλάβατε κάτι
Εγώ πάτησα και ζήτησα να έρθω στην συμμαχία σας μέσα στο game και ο Lolinaki το απέρριψε λέγοντάς μου να κάνω αυτό το post


Τώρα περιμένω πότε ο Lolinaki θα μου πει να μπω ή όχι στην συμμαχία σας


Επίσης ζήτησαν και οι Sparta600 guild να κάνει συμμαχία και όπως λέει και ο moonwalker καλό θα είναι όλοι οι Έλληνες να είμαστε μαζί, δεν κατάλαβα, οι Κωλοτουρκαλάδες είναι καλύτεροι από εμάς και είναι όλοι μαζί Question

Επιπλέον δεν κατάλαβα τον λόγο που έκανα το post αυτό, εγώ αυτό που ξέρω είναι ένα, μας βάζετε στην συμμαχία σας, εάν είμαστε οκ με εσάς τότε παραμένουμε, δεν είμαστε οκ βγαίνουμε, τί ποιο απλό, είμαστε στο game αυτό για διασκέδαση, δεν νομίζω να έχει κάνει κάποιος εδώ το game life Shocked

Τέλος πάντων αυτά είναι τα τελευταία που ήθελα να πω, εάν μας θέλετε καλός αλλιώς απλά πείτε μου την απάντηση σας να κάνω με αλλους συμμαχία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Faldman

Faldman


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Registration date : 21/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 6:36 pm

Είμαι κάθετα αντίθετος με τη συμμαχία. Ο κυρίαρχος λόγος είναι γιατί ο Leader έχει ένα υφάκι που το απεχθάνομαι.

Κύριε Granemos σε ενημερώνω σχετικά με το guild μας: Οι περισσότεροι είμαστε μεγάλοι σε ηλικία και φυσικά παίζουμε γιατί είμαστε άρρωστοι gamers χρόνια τώρα. Ο Leader μας είναι ίσος με τον μικρότερο και σε ηλικία και σε lvl μέλος. Τόνισες στον υπερθετικό βαθμό ότι είσαι leader και μπράβο σου.
Σου ζήτησε να κάνεις post εδώ γιατί όλοι μαζί αποφασίζουμε όχι ο ένας που ενδεχομένος εσύ έτσι πράττεις. Οι αρχαίοι Έλληνες λέγανε "η υπομονή είναι αρετή" κάτι που από ότι είδα δεν διαθέτεις...

Χαίρομαι που έχετε Ελληνικό guild και μακάρι να πάτε καλά στο παιχνίδι και να γίνετε πολύ δυνατό guild αλλά όσων αφορά εμένα για το ally
-1

Φιλικά πάντα Δημήτρης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Granemos




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Registration date : 30/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 7:08 pm

Φίλε μου αν και δεν με ξέρεις μπορώ να πω ότι δεν χρειάζομαι πλέον την συμμαχία σας
και εγώ δεν είμαι κάνα μωρό είμαι 34 ετών και δεν μου αρέσει να περιμένω
Όσο για το "Υφάκι" μου που λες, έχω περάσει πολλά μέσα σε online games και δεν ανέχομαι πλέον μαλακίες, δεν έχω κανένα "Υφάκι" απλά είμαι ο εαυτός μου.


Καλή τύχη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lolinaki
Admin
Lolinaki


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ηλικία : 38
Location : Larisa City
Registration date : 07/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 10:31 pm

Re c Grammenos to mamises k psofise....dld an katalava kala den mporeis na perimeneis 1...2...meres to poli ???enas 34xronos pistevw mporei na mas katalavei ti zitisame...
Dld akyroneis tin protasi sou gia ally?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alergy




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Registration date : 31/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤετ Οκτ 31, 2007 10:56 pm

egw lew na xalarosoume giati tha paixoun parexigiseis xwris logo...den akironoume to request gia to ally aplos o Granemos exigei sxetika me to ''ufaki'' pou eixe(tou exoun paixei poles pousties se alla games apo ally kai filous kai einai ligo epifilaktikos) sto paidi poio panw (bariemai na patisw back gia na dw to name)....kai emeis theloume na mathoume posa ally mpwreis na baleis....so keep in touch guys
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Faldman

Faldman


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Registration date : 21/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΠεμ Νοε 01, 2007 12:05 am

αν έχεις περάσει πολλά και είσαι επιφυλακτικός τότε solare και στο παληκάρι που είπε μετά θα πω μόνο ότι αν έρχεστε προιδεασμένη με αρνητική παράδοση και μας βάζετε και εμάς στο ίδιο τσουβάλι με τα άλλα guild των άλλων παιχνιδιών τότε προς τι η όλη συζήτηση; Επειδή δεν είμαστε παιδιά τα λέω πάντα σταράτα. Με τα παραπάνω που διάβασα, σαν Δημήτρης προσωπικά, δηλώνω για το ally
-2

Φιλικά πάντα Δημήτρης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alergy




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Registration date : 31/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΠεμ Νοε 01, 2007 3:49 pm

kantw kai -1000 re file egw irtha na paixw,egw edosa ston Ganemos tin idea na kanei ally me tin greekheroes giati xerw 1-2 paidia opos ton Theofilos pou einai poli entaxei paidia apo ekei kai pera epilegete
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Landor

Landor


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Registration date : 08/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΠεμ Νοε 01, 2007 4:02 pm

Εκεί που το πηγαίναμε για συμμαχία θα καταλήξουμε σε WAR
Με τους Τούρκους στο Game δεν έχω τίποτα και με αφήνει αδιάφορο στο τι κάνουν μεταξύ τους.
Το Lolinaki απέρριψε την συμμαχία in game με δικιά μου υπόδειξη και λογικό ήταν, δεν είναι δυνατόν κι ας είναι ο Leader, σε κάθε ξεκάρφωτο για Ally ή War να πατά ΝΑΙ.
Δεν μας επιλέγουν οι άλλοι, κάνουμε κι εμείς τις δικές μας επιλογές με τον δικό μας τρόπο, εάν κάποιοι βιάζονται πρόβλημά τους (ακόμη δεν κατάλαβα γιατί τόση βιασύνη).
Ο λόγος που είπαμε στον Granemo να κάνει αυτό το post ήταν για να γνωριστούμε καλύτερα, να μάθουμε ποιοι είναι οι MakedoniaGr και εφόσον δίναμε απαντήσεις και στους άνω προβληματισμούς λογικά θα προχωρούσαμε και σε συμμαχία.
Αλλά παραγνωριστήκαμε και συμμαχία υπό αυτές τις συνθήκες δεν πρόκειται να γίνει.

*διαβάστε προσεκτικά όλο το topic και θα καταλάβετε γιατί.

*το συγκεκριμένο post είναι προς τα μέλη του GreekHeroes και όχι προς τους MakedoniaGr

*Επίσης παρακαλώ αυτό το topic να τελειώσει εδώ, όσα από τα μέλη του GreekHeroes δεν κατάλαβαν κάτι κάντε μου pm in game ή στο guild.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Granemos




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Registration date : 30/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΣαβ Νοε 03, 2007 11:13 am

Κάποια τελευταία πραγματάκια έχω να πω και τέλος από εμένα.

Από ότι κατάλαβα, εδώ κάποιοι έχουν μπερδέψει την Real Life με το game αυτό..... εεεεεεεεε ξυπνήστε αυτοί οι κάποιοι, ένα Game είναι, για διασκέδαση είμαστε εδώ όχι για να φαγωθούμε, πολύ καλό το να παίρνετε μαζί αποφάσεις σχετικά με το Guild αλλά δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να ήτανε και το θέμα Ally σε θέμα συζήτησης και απόφασης ομαδικά, όλοι θα είμασταν χαρούμενοι με ένα Ελληνικό Ally αλλά όχι υπό τις συνθήκες που είναι τώρα.
Πλέον νιώθω αρνητικά στο να κάνουμε Ally μεταξύ μας αν και με πολλά άτομα μιλάω μαζί τους και δεν έχω τίποτα προσωπικά με κανέναν από εσάς.
Πιστεύω ότι τα καταφέρνουμε και μόνοι μας, είμαστε ήδη 28 Guild Members και καθημερινά μεγαλώνουμε και σε λίγο καιρό από ότι βλέπω θα κάνουμε και Sub Guild.

Να πω κάτι τελευταίο σε κάποιους εδώ μέσα.
Είναι Game δεν είναι Real Life σήμερα είμαστε, αύριο δεν είμαστε, σκεφτήτε ανθρώπινα.

Καλή τύχη σε όλους σας


Φιλικά Γιώργος

MakedoniaGR Guild Leader
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alergy




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Registration date : 31/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΣαβ Νοε 03, 2007 4:25 pm

entaxei epilogi tou kathenos na kanei oti thelei prospika egw opos eipe o Granemos tha goustarw aplos na eimaste oloi oi ellunes mazi kai an den mas arese to dialousame...exw xalastei prosopika arketa apo olo to thema,tespa

To noima den einai na eisai o protos ma na'se swstos...
keep fun Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild 684513
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Faldman

Faldman


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Registration date : 21/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΣαβ Νοε 03, 2007 4:45 pm

Παλήκαρε είσαι 34 χρονών λες και παίζεις όπως και εμείς για την τρέλα μας. Ξεχνάς ότι πίσω από τα Pixels εσύ και εγώ πατάμε τα κουμπιά και καθορίζουμε και τι θα πούμε αλλά και τι θα κάνουμε. Είναι χαρά μας που γνωριζόμαστε αρκετοί real life και παίζουμε και το παιχνίδι που γουστάρουμε στα pixels.

Εδώ έρχετε ο όρος "Κλασσικός Ελληναράς" και απευθύνομαι και στους 2 σας. Το έχετεπάρει πολύ στα σοβαρά το να γίνετε οι MAO TAO PAO KAO BAO LAO και ενώ σε εμάς λέτε ότι είναι ένα παιχνίδι εσείς ανεβάζετε τους τόνους, βιάζεστε λέτε ιστορικά, βιογραφικά.

Επειδή εμείς όντως γουστάρουμε το παιχνίδι και την παρέα που έχουμε πάνω από όλα στο guild και δεν μας νοιάζει τόσο να έχουμε μεγάλα lvl με μαλάκες σας προτείνω να πάμε ένα φιλικό war να γουστάρουμε σαν Έλληνες το παιχνίδι. Έχουμε ίδια lvl σχεδόν, δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα, μιλάμε την ίδια γλώσσα και σκοπό έχουμε και εσείς και εμείς να περνάμε καλά. Μπορούμε να χαρούμε το pvp πολιτισμένα μεταξύ μας μιας και το Archlord είναι καθαρά pvp παιχνίδι.

Σκεφτείτε την πρότασή μου και αποδείξτε μου ότι κάνετε πράξη όσα λέτε ή απλά είστε μόνο κουβέντα και λόγια του αέρος.

Φιλικά πάντα Δημήτρης.

Ταπεινό μέλος των GreekHeroes (ο μικρότερος σε ηλικία, μόρφωση, lvl και ομορφότερος char)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Landor

Landor


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Registration date : 08/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΣαβ Νοε 03, 2007 9:14 pm

Μια χαρά ξεκίνησε το πρώτο Post από τον Granemo Tue Oct 30, 2007 11:42 pm κι αν είχατε την στοιχειώδη υπομονή έστω μίας ημέρας ώστε να προλάβουν τα μέλη μας να διαβάσουν το post θα είχαμε προχωρήσει σε συμμαχία.

Προσέξτε τι ακολουθεί χωρίς να προκαλέσουμε:
Granemos Wed Oct 31, 2007 2:24 am (μετά από 2,5 ώρες περίπου): <<Νομίζω ότι αρχίζει να καταντάει γελοίο όταν ο Guild Leader σας . . . >>
Πού είναι το γελοίο της υπόθεσης ? στο ότι δεν απαντήσαμε τα μεσάνυχτα αμέσως μετά το πρώτο post? Δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι εκείνη την ώρα πολλά μας μέλη δεν είναι online και δεν γνωρίζουν τα περί συμμαχίας?

Ακολουθεί συναινετικό post προς τη συμμαχία από Ladyarwen Wed Oct 31, 2007 3:14 am

Granemos Wed Oct 31, 2007 11:38 am : <<Έλληνες είμαστε, όχι Τούρκοι για να το σκέφτεστε τόσο πολύ>>
Φίλε μου έχουμε κι άλλες δουλειές εκτός από το να παίζουμε archlord και δεν κατάλαβα μας αποκαλείς Τούρκους γιατί το σκεφτήκαμε τόοοσοοο πολύ?

Και συνεχίζουμε με τα παρακάτω post που όλα είναι υπέρ της συμμαχίας χωρίς να προσβάλουν κανένα (εκτός αν βλέπετε κάτι διαφορετικό που δεν το βλέπω εγώ)

Landor Wed Oct 31, 2007 1:17 pm ΝΑΙ
Lolinaki Wed Oct 31, 2007 1:29 pm ΝΑΙ
Stathwie Wed Oct 31, 2007 2:03 pm ΝΑΙ
Moonwalker Wed Oct 31, 2007 4:46 pm νομίζω ΝΑΙ

Βλέπεις τίποτα κακό μέχρι εδώ? Όλοι λένε ΝΑΙ

Granemos Wed Oct 31, 2007 5:03 pm ε τώρα διαβάστε προσεκτικά
<<Μάλλον δεν καταλάβατε κάτι . . . >> τι να καταλάβουμε ρε φίλε? Ναι στη συμμαχία σου απαντάμε ένας ένας με τη σειρά. Γιατί γυρνάς προ post εποχή, τι σχέση έχουν οι Τούρκοι με το όλο θέμα?
<<Επιπλέον δεν κατάλαβα τον λόγο που έκανα το post αυτό, εγώ αυτό που ξέρω είναι ένα, μας βάζετε στην συμμαχία σας, εάν είμαστε οκ με εσάς τότε παραμένουμε, δεν είμαστε οκ βγαίνουμε, τί ποιο απλό, είμαστε στο game αυτό για διασκέδαση, δεν νομίζω να έχει κάνει κάποιος εδώ το game life>>
Είπε κανείς ΟΧΙ μέχρι τώρα? Όλοι ΝΑΙ δεν απαντήσαμε?
Και συνεχίζει <<Τέλος πάντων αυτά είναι τα τελευταία που ήθελα να πω, εάν μας θέλετε καλός αλλιώς απλά πείτε μου την απάντηση σας να κάνω με αλλους συμμαχία>>
Απλά LOL

Τώρα τι απάντηση περίμενες?

Ε την πήρες την απάντηση από τον Faldman

Granemos Wed Oct 31, 2007 8:08 pm <<Φίλε μου αν και δεν με ξέρεις μπορώ να πω ότι δεν χρειάζομαι πλέον την συμμαχία σας>>
Επίσης μου κάνεις pm in game και μου το είπες δεν θέλεις πια συμμαχία με εμάς.
Πίστευα ότι το όλο θέμα τελείωσε εδώ.

Έρχεται μετά ο Alergy Wed Oct 31, 2007 11:56 pm να μπαλώσει τα πράγματα αλλά πλέον είναι αργά.

Ακολουθούν μερικά post όπως βλέπετε και έρχομαι να κλείσω το θέμα
Landor Thu Nov 01, 2007 5:02 pm ενημερώνω τα μέλη για την αρχή και το τέλος του θέματος περί συμμαχίας με τους MakedoniaGr.
Ότι είχαμε να πούμε το είπαμε, ΤΕΛΟΣ

Είπα τέλος? Μάλλον έκανα λάθος, δεν υπολόγισα τον θρασύ φίλο μας Granemo που δεν καταλαβαίνω γιατί το συνεχίζει.

Granemos Today at 12:13 pm <<..... εεεεεεεεε ξυπνήστε αυτοί οι κάποιοι>>
Γιατί ρε φίλε το κάνεις αυτό? Άσε μας να κοιμόμαστε, μπορεί να βλέπουμε κάνα καλό όνειρο και να μας το χαλάς.
<<για διασκέδαση είμαστε εδώ όχι για να φαγωθούμε>> LOL
<<πολύ καλό το να παίρνετε μαζί αποφάσεις σχετικά με το Guild αλλά δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να ήτανε και το θέμα Ally σε θέμα συζήτησης και απόφασης ομαδικά>>
αν είσαι μεγάλος Leader έτσι είναι, οι γνώμες των άλλων περισσεύουν.
<<όλοι θα είμασταν χαρούμενοι με ένα Ελληνικό Ally αλλά όχι υπό τις συνθήκες που είναι τώρα>>
μα καλά δεν κατάλαβες ακόμη ότι εσύ δημιούργησες τις συνθήκες αυτές με τα άθλια post που έκανες?
<<Πλέον νιώθω αρνητικά στο να κάνουμε Ally μεταξύ μας>>
πλέον !!! δηλαδή όταν έκανες αυτό το post Granemos Wed Oct 31, 2007 8:08 pm <<Φίλε μου αν και δεν με ξέρεις μπορώ να πω ότι δεν χρειάζομαι πλέον την συμμαχία σας>>ένιωθες θετικά?
Να μας πει και κάτι τελευταίο . . . έτσι για επίλογο
<< Να πω κάτι τελευταίο σε κάποιους εδώ μέσα.
Είναι Game δεν είναι Real Life σήμερα είμαστε, αύριο δεν είμαστε, σκεφτήτε ανθρώπινα.>>
LOOOOL και ξανά LOOOOOOOOOL
Εδώ έπεσα από την καρέκλα από τα γέλια (Μου θύμισε μνημόσυνο) .

Να είσαι καλά ρε φίλε όσο τσατίλα είχα όταν ξεκίνησα να γράφω στην αρχή τόσο με έκανες και γέλασα στο τέλος.

Άντε να δούμε τι άλλο θα διαβάσουμε ακόμη.

Αυτό το post το έκανα για ΚΑΠΟΙΟΥΣ (όπως λέει και ο φίλος μας ο Granemos) που δεν λένε να πάρουν χαμπάρι με τίποτα στο τι συμβαίνει, αλλά και πότε να σταματάνε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Granemos




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Registration date : 30/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΚυρ Νοε 04, 2007 3:38 pm

twra eimai kai thrasis? loooooooool
Apo thn arxh poy moy eipe o leader sas na kanw ayto to post moy fanike gelio oxi kai na kanw post gia na mpw aly lol re
As ekane thn prwtash sto katw katw o leader sas kai poy me afisate na kanw register edw enw den eimai sto guild sas itane lathos sas ypotithete oti to forum ayto einai ths guild sas kai oxi gia ton opoiodhpote, tha eprepe o leader sas apo monos toy na ekane thn protash kai na perimena thn apofash oxi san malakas egw na grafw se forum poy den anoikw ta peri aly
Ase poy gia peri Ally den tha eprepe na syzhtoysate edw mias kai einai thema Allys kai oxi guilds.
Peri war den me endiaferei dioti oyte kan to game ayto moy kanei kapoia aisthisi oyte kan me endiaferei gia to an eisaste eseis h emeis poio dynath guild emena me endiaferei na eimai me filoys kai gnwstoys kai na pernaw kala eseis thelete na eiste H GUILD (kapoioi apo esas).
Ta peri toyrkwn, oxi den eipa oti eisaste toyrkoi apla ypenthimizw opws kai se alla games oloi oi toyrkoi mikroi megaloi se lvls h ilikia vlakes kai eksypnoi einai oloi mazi kai emeis oi Ellhnes koitame an o allos foraei kala "papoytsia" gia na ton kanoyme filo h gia na milisoyme me ayton.
Peri toy pote perimena thn apanthsh giati poly me kwlate me to thema oti viazomoyna, eida oti eixane dei to post 33 atoma tote kai kanenas den eixe apantisei, aytos itane o logos poy eipa ayta poy eipa kai to filaraki poy 1os apanthse sto thema peri Ally nomizw to katalave. Thx file

Kai TELOS (Elpizw na mhn dw allo post edw na apanthsw)
DEN eimai thrasis eimai mono kathara kai ksastera o EAYTOS moy aytoi poy me gnwrizoyne apo palia kseroyne poly kala me poion exoyne na kanoyne, kai otan lew apo palia den ennow mono se real life alla kai apo alla games.


BB
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lolinaki
Admin
Lolinaki


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ηλικία : 38
Location : Larisa City
Registration date : 07/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΚυρ Νοε 04, 2007 4:08 pm

To oti sou afisa na kaneis post edw den einai lathos/gelio,giati yparxoun atoma pou den mpenoun sixna k prepei na enimerononte gia ola to ti simvenei k pws paei to guild.to thema einai oti sas efage i viasini les k ti tha pathenate an perimenate 2-3 meres.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Faldman

Faldman


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Registration date : 21/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΚυρ Νοε 04, 2007 4:22 pm

Κόλησα και εγώ το μικρόβιο της βιασύνης και κάηκα στο xp και σε 3 μέρες απο 39 πήγα 42. Μ Π Α Ί΄Λ Ν Τ Ι Σ Α.

Τελικά θα κάνουμε war να γουστάρουμε και λίγο το παιχνίδι; Ακόμη δεν πήρα απάντηση από τον κύριο Granemos... Μπορεί να μην κατάλαβε καν το post μου προηγουμένος αλλά θα μπω Paint και θα το ζωγραφίσω . . .

Φιλικά πάντα Δημήτρης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lolinaki
Admin
Lolinaki


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ηλικία : 38
Location : Larisa City
Registration date : 07/10/2007

Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild   Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild Icon_minitimeΤρι Νοε 06, 2007 6:28 pm

To sigkekrimenw post to ginete Locked giati exei kseftilisti to thema.....ta ypolipa in game k se prakseis....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Συμμαχία με την MakedoniaGR Guild
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» New Guild
» Guild Storage
» GreekHeroes sub Guild
» Hostile Guild
» Greek Heroes Symbol

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
GreekHeroes-Greek Phalanx :: Εσωτερικά Θέματα της Συμμαχίας :: Δημοψηφίσματα-
Μετάβαση σε: