GreekHeroes-Greek Phalanx
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

GreekHeroes-Greek Phalanx

Greek Heroes Guild
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις

Πήγαινε κάτω 
+2
less
Soamra
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Soamra

Soamra


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Location : Athens,Alex/poli,Kavala
Registration date : 30/11/2007

Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις   Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Icon_minitimeΣαβ Δεκ 15, 2007 6:28 pm

Καλησπέρα σε όλους, ο λόγος δημιουργίας αυτού το post είναι να εκφραστούν οι απόψεις σχετικά με ένα πρόβλημα που παρουσιάζεται στην guild ,σχετικά με τον συχνότητα login ενός guild leader και για την σπουδαιότητα και της ζωτικής σημασίας για την guild, που έχει ο ρόλος του. Παράλληλα θα θέσω την προσωπική εμπειρία σαν guild leader στους Spartans300 και θα αναφέρω τις δραστηριότητες και υποχρεώσεις που είχα , οι οποίες αποφασίστηκαν από όλα τα μέλη τις guild μετά από διάλογο ωρών.
Πρώτο από όλα λοιπόν το πρόβλημα . Από την μέρα της συγχώνευσης της guild μας και μετά από υποσχέσεις war και pvp’s περίμενα και εγώ να δω μια guild με συχνά τέτοια γεγονότα .Αντιθέτως ο leader (και το τονίζω δεν αναφέρω προσωπικά τον Λευτέρη , γιατί αυτό μπορεί να συμβεί σε οποιoνδήποτε leader)ζήτημα να μπήκε μερικές φορές (σίγουρα κάτω από 10 ) στην διάρκεια ενός μήνα πάνω κάτω; Αποτέλεσμα η guild να είναι ανενεργή , γιατί ανενεργώς guild leader ανενεργή guild .
Όσο για τα join να μαζεύονται ανά δεκάδες μέχρι το επόμενο login του Leader . Καλά με την ανενεργητικότητα τον GreekPhalanx δεν το συζητώ εκεί επικρατεί πλέον χάος.
Επειδή λοιπόν ο οποισδήποτε από μας μπορεί να πέσει σε μια περίοδο που δεν θα μπορεί να παίξει Archlord για κάποιες μέρες , η πολύ άνετα για οποιοδήποτε λόγο μπορεί να μην θέλει να συνεχίσει το παιχνίδι , πρέπει να βρεθούν δικλείδες ασφαλείας και μέτρα που να αντιμετωπίζουν αποτελεσματικά οποιοδήποτε τέτοιο φαινόμενο δυσλειτουργίας του guild leader.
Αναφορά του προβλήματος έγινε και από άλλα μέλη ,εμμέσως πλην σαφώς είτε στο forum είτε στο chat του παιχνιδιού. Το αποτέλεσμα ,μια ανακοίνωση « Δεν τίθεται θέμα διαδοχής θρόνου ». Αυτό είναι λύση στο πρόβλημα ; Ή καθησυχαστικοί ημημετρικοί συλλογισμοί , με σκοπό τον εφησυχασμό και την αδράνεια; Θα έλεγα μάλλον το δεύτερο … Το πρόβλημα δεν λύνεται με λόγια , αλλά με πράξεις και δραστηριότητα . Tο να κάνεις login ανά περιόδους και να κάνεις join τα καινούργια μέλη δεν είναι λύση στο πρόβλημα ,αλλά ένας από τους ελάχιστους ρόλους που έχει ο guild leader.
Πρέπει να καταλάβουν και ο νύν και όλοι οι μελλοντικοί guild leaders ότι ο leader πρέπει να είναι το πιο ενεργό μέλος από όλους μας (να μπαίνει καθημερινά)και το γιατί θα το καταλάβετε παρακάτω αναφέροντας τους ρόλους που κατά την άποψή μου πρέπει να έχει ένας guild leader. Αν δε ο leader για οποιοδήποτε λόγο δεν μπορεί να μπαίνει καθημερινά θα προτείνω και για αυτό λύσεις . Αν και προσωπικά πιστεύω ότι 30 λεπτά ο οποιοσδήποτε θα μπορούσε να αφιερώσει στο παιχνίδι υπό οποιεσδήποτε συνθήκες , αλλά αυτό δεν το σχολιάζω , το αφήνω στην προσωπική κρίση του καθενός.
Να λοιπόν οι ρόλοι και η δραστηριότητα που είχα σαν guild leader των spartans300 και που η αναφορά τους και τυχόν εκτέλεσή τους και μόνο ,δίνουν άμμεσα και την λύση στο πρόβλημα που παρουσιάζεται στην guild.
Ο guild leader πρέπει και υποχρεούται για την τελειότερη και πιο ομαλή λειτουργία της guild :

1. Να είναι το πιο ενεργό μέλος της και να ασχολείται τουλάχιστον 30 λεπτά την ημέρα με την guild και το forum.
2. Να είναι όσο το δυνατόν μεγαλύτερο lvl και να έχει παραπάνω από ένα ενεργό χαρακτήρα έτσι ώστε να έχει προσωπική εμπειρία για όλες τις φυλές και να δίνει άμεσα απαντήσεις σε απορίες των μελών .
3. Κατά την είσοδο του στο game να ανανεώνει το guild storage και να το καθαρίζει από τυχόν άχρηστα item που κατά λάθος ή λόγο έλλειψη γνώσης κάποιο μέλος μπορεί να έβαλε.
4. Κατά την είσοδο του στο game να κάνει join τα νέα μέλη και να τα υποδέχεται.
5. Κατά την υποδοχή νέων μελών να τους δίνονται δελεάσματα και items που θα τα βοηθούν σε ποιο γρήγορο lvling . Παράδειγμα να δίνονται συγκεκριμένα metamorphosis potions και δυνατές πανοπλίες και όπλα.
6. Να διατηρεί παραπάνω από ένα accounts για να αποθηκεύει low lvl items που θα τα δίνει σε νεοσύστατα μέλη για γρηγορότερο lvling . Και αυτό γιατί πολλά high lvl μέλη σημαίνει δυνατή guild.
7. Να υπάρχουν ενεργοί subguild leaders που σε περίπτωση αυτός που χειρίζεται τον account του guild leader , για οποιοδήποτε λόγο, δεν μπορεί να κάνει join καθημερινά να αναλαμβάνει αυτός τις υποχρεώσεις του.
8. Να γίνεται ενημέρωση μέσω του foroum καθημερινά για τις ώρες που θα μπαίνει ο guild leader ώστε μέλη που έχουν δουλειές να συναντούν και αυτά τον guild leader.
9. Να πραγματοποιεί meetings όλων των μελών για τυχόν προπονήσεις και τακτικές πολέμου.
10. Να κάνει kick μέλη τα οποία είναι ανενεργά για μια βδομάδα και δεν ανεβαίνουν 1 lvl μέσα σε ένα μήνα , σε περίπτωση που τα μέλη αυτά ΔΕΝ έχουν αναφέρει πρώτα ότι θα είναι ανενεργά στο forum.

Αυτές λοιπόν ήταν η «10 εντολές » όπως τις λέγαμε στους Spartans300 που έπρεπε να τηρεί κάθε guild leader και sub guild leader. Ο λόγος που διαλυθήκαμε είναι γιατί πίστευα και πιστεύω στην δύναμη μίας μεγάλης ελληνικής guild ,από ότι πολλών μικρών και επειδή και ο Λευτέρης και εγώ πιστεύουμε σε αυτό για αυτό συγχωνευθήκαμε. Αλλά τελικά μείναμε μόνο στην ιδέα από τι βλέπω.
Επειδή σίγουρα έγινα κουραστικός , αλλά κατά την άποψη μου κατά ανάγκη , πρότασή μου είναι να πάρει θέση ο ίδιος ο Λευτέρης και όχι μέσω αντιπροσώπων και διαβάζοντας και τις απόψεις και τον υπολοίπων μελών σε αυτό το post να διαλέξει sub guild leaders. Ή αν νοιώθει ότι οι παραπάνω κανόνες είναι υπερβολικοί τότε καλύτερα να ορίσει μετά από ψηφοφορία νέο guild leader. Για όσους έχουν απορία τι σημαίνει sub guild leaders θα είναι άτομα που θα έχουν πρόσβαση στο account του χαρακτήρα lolinaki και όταν λείπει ο guild leader θα αναλαμβάνουν τις υποχρεώσεις του. Όσοι δε ,πιστεύουν ότι γίνομαι υπερβολικός το να βρεί κάποιος 15 λεπτά και να διαβάσει ένα post ,λόγω φόρτου εργάσιας και τέτοια πιστέψτε με και άλλοι δουλεύουν αλλά ένα τέταρτο το αφιερώνουμε . Αλλιώς πείτε με τρελό ,πάντως ένα είναι σίγουρο τα μέλη θα αρχίσουν να φεύγουν και τελικά θα μείνει η παρέα από την Λάρισα . Αν ενόχλησα κανέναν δε, με όλα τα παραπάνω , ζητώ ταπεινά συγνώμη , αλλά μια άποψη είναι και μπορούν να την γράψουν στα παλιά τους τα παπούτσια.
Αυτά από εμένα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
less

less


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ηλικία : 42
Location : Didimoticho
Registration date : 01/11/2007

Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις   Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Icon_minitimeΣαβ Δεκ 15, 2007 6:48 pm

Καλησπέρα και από μένα. Αφού διάβασα κι εγώ το post αυτό, μπορώ να πω ότι όχι απλώς με καλύπτει αλλά με υπερκαλύπτει. Ίσως είναι λίγο πιεστικό το ωράριο του Guild leader αλλά έχει τις περισσότερες υποχρεώσεις. Δεν έχω κανένα προσωπικό πρόβλημα με το Lolinaki αλλά με ενοχλεί η αδιαφορία του, εάν φυσικά πρόκειται περί αυτής. Αν αντιμετωπίζει κάποιο προσωπικό πρόβλημα τότε δεν τρέχει κανένα πρόβλημα από τη μεριά μου. Υπάρχουν όμως άτομα από την παρέα, όπως ο Kerberos που θα μπορούσαν να μας ενημερώσουν περαιτέρω. Ένα απλό μήνυμα "δεν τίθεται θέμα διαδοχής θρόνου" δε μου λέει τίποτα. Μπορεί να μην έχω μεγάλη εμπειρία από το παιχνίδι αλλά χαζός δεν είμαι. Θα παρακαλούσα κι εγώ το μήνυμα αυτό να φτάσει στο Λευτέρη για να δούμε και εμείς εδώ μια άσπρη μέρα. (Η μόνη άσπρη μέρα που βλέπαμε μέχρι πριν ήταν αυτή του Archlord όταν χιόνιζε).Με τα πολλά λοιπόν συμφωνώ κι εγώ με τον Γιάννη.Αυτό το πραγμα πάντως δεν πρόκειται και ούτε μπορεί να συνεχιστεί.Περιμένω και εγώ τις απαντήσεις των υπολοίπων μελών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Grgkvts




Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1
Location : Athens
Registration date : 12/11/2007

Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις   Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Icon_minitimeΣαβ Δεκ 15, 2007 7:16 pm

Ας πω και εγώ λοιπόν την δική μου άποψη η οποία δεν πολυδιαφέρει από των δύο προηγουμένων μελών. Απλά είμαι σχετικά νέος σε τέτοιου είδους παιχνίδια και προσπαθώ ακόμα να καταλάβω κάποια πράγματα. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την άποψη του Soamra και του Less. Πρέπει να υπάρχουν κανόνες λειτουργίας ενός quild έστω και αν δεν είναι τόσο σχολαστικοί όσο αυτούς που αναφέρει ο Soamra. Στο κάτω κάτω ένα παιχνίδι είναι. Το θέμα είναι όμως ότι για να υπάρξουν κανόνες πρέπει να υπάρχουν και εκείνοι που θα τους ελέγχουν ή που θα τους αλλάζουν εάν χρειαστεί. Η συνεχόμενη πολυήμερη απουσία των Guild Leaders αν μη τι άλλο, είναι επιβαρυντική για το Guild. Μπορεί τα παιδιά να αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα. Σεβαστό και κατανοητό. Οι υπόλοιποι όμως βρίσκονται σε κατάσταση σύγχισης και δημιουργούνται προβλήματα στην λειτουργία του Guild. Υπάρχουν ακόμα και φραστικοί τσακωμοί των υποστηρικτών της μιας ή της άλλης παράταξης. Αφήστε που, για αστείο δεν λέω, συζητούνται σενάρια διαδοχής. Επίσης, δεν μπορούν να έρθουν καινούρια μέλη, και γενικότερα η Guild δυσλειτουργεί. Θα έπρεπε να υπάρξει μία ενημέρωση από τους Guild Leaders. Δεν έχω κάτι με τα παιδιά όπως και με κανέναν στο guild. Εφόσων όμως δημιουργείται μία ομάδα με "κάθετη διοικητική διαστρωμάτωση", ο leader έχει σαν καθήκον να ενημερώσει τα υπόλοιπα μέλη για τις προθέσεις, τις βλέψεις ή ακόμα και τις υποχρεώσεις του. Φιλικά πάντα, θα πρότεινα να ενημερωθούν οι Guild Leaders από εκείνους που τους γνωρίζουν και να περιμένουμε να μας πουν την άποψη και τις αποφάσεις τους. Προσωπικά θα ήθελα να μην διαλυθεί το συγκεκριμένο guild μιας και είναι από τα πιο ενεργά. Επίσης εύχομαι να μην υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος που κρατάει τους Guild Masters εκτός. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Γιώργος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Soamra

Soamra


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Location : Athens,Alex/poli,Kavala
Registration date : 30/11/2007

Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις   Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Icon_minitimeΣαβ Δεκ 15, 2007 7:37 pm

Για να μην υπάρχουν συγχήσεις για το τι λέει το post . Αναφέρομαι στον ρόλο των leaders όχι σε πρόσωπα.... Το τονίζω αυτό ΟΧΙ σε πρόσωπα για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Με τα παιδιά δεν έχω τίποτα και τα πάω με χίλια. Όλα γίνοται στο πνεύμα της συνέννεσης και της ευγενής άμιλας. Για το καλό τις guild ....Αυτό όλο...

Φιλικά πάντα,

Γιάννης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MightyZeus

MightyZeus


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ηλικία : 50
Location : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 17/10/2007

Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις   Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Icon_minitimeΣαβ Δεκ 15, 2007 7:58 pm

Τελικά το θέμα αυτό αρχίζει να παίρνει διαστάσεις που δεν είμαι σίγουρος οτι μου αρέσουν.
Θα συμφωνήσω στο οτι είναι πρόβλημα η αραία έως σπάνια εμφάνιση του Λευτέρη, όμως ολη αυτη η Guild και η παρέα που δημιουργήθηκε μέσω αυτής οφείλεται σε μεγάλο αν όχι αποκλειστικό βαθμό στον Λευτέρη και κάποια άτομα που ασχολήθηκαν ΠΟΛΥ στην αρχή. Ακόμα και το Forum που γράφουμε είναι αποτέλεσμα εργασίας ορών κάποιων ανθρώπων που πολυ εύκολα τωρα καταδικάζονται γιατι απέχουν.

Να ξεκαθαρίσω οτι δεν γνωρίζω προσωπικα κανέναν απο το Game.
Δεν είμαι υπερ της διατήρησης αυτης της κατάστασης για πάντα, όμως δεν συμφωνω και με υπερβολικές για μενα αντιδράσεις όπως δημόσια αμφισβήτιση της υπόστασης του Guild και του Leader γιατι πιστεύω οτι οδηγούν σε γκρίνια - αντιπαράθεση ανευ ουσίας και διχασμό του Guild. Συμφωνώ με τις προτασείς του Γιάννη περι ιδεατού Leader όμως δεν είναι πάντα εφικτό. Και το κυριότερο ΧΩΡΙΣ να έχουμε μιλήσει ακόμα με τον ίδιο τον Λευτέρη.

Προτείνω λοιπόν υπομονή.
Θέλω να πιστεύω πως συντομα ο Λευτέρης θα επικοινωνήσει online ή μέσω forum και μόνο τότε θα μπορούμε να έχουμε πλήρη εικόνα του τι συμβάνει και να πάρουμε τις όποιες αποφάσεις.
Ας μη κσεχνάμε ότι αδιέξοδα δεν υπάρχουν όταν υπάρχει θέληση και υπομονή. Ακόμα και αν κάποιοι για προσωπικούς λόγους αποφάσισαν ή αποφασίσουν οτι δεν θέλουν να ασχοληθούν με το Game υπάρχουν λύσεις και τρόποι να προσπελαστεί και αυτό το εμπόδιο όπως έχει ίδη συζητηθεί online. Προσωπικά εγω καλύπτομαι απο την σημερινή ανακοίνωση οτι ο Leader δεν έχει παρατήσει το Game και αναμένω τις προτάσεις του ίδιου - σε περίπτωση που δεν μπορεί για προσωπικούς λόγους ή απλα δεν θέλει να είναι ενεργός στον βαθμό που ήταν - για το πως μπορεί να λυθεί αυτο το πρόβλημα.

Ας περιμμένουμε λοιπόν λίγο ακόμα . . . Ετσι κ αλλιώς το δέσιμο της Guild στα δύσκολα φαίνετε.

Συγνώμη για όσους τους κούρασα, αυτή είναι η άποψη μου.

Φιλικά Νίκος - MightyZeus
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Icaros

Icaros


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 39
Location : Salonica
Registration date : 23/10/2007

Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις   Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Icon_minitimeΣαβ Δεκ 15, 2007 9:09 pm

Πολύ σωστά αυτά που λέτε παίδες,θα συμφωνήσω με όλους σας και κυρίως με τον ΔΙΑ....
Υπομονή και θα βρεθεί η λύση αργά ή γρήγορα..
Τώρα περι παρεξηγήσεων δεν πιστεύω να υπάρχουν.Εξάλλου μια παρέα γίναμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Soamra

Soamra


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Location : Athens,Alex/poli,Kavala
Registration date : 30/11/2007

Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις   Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Icon_minitimeΣαβ Δεκ 15, 2007 11:09 pm

Παιδιά το θέμα πήρε άλλη τροπή. Για να ενημερωθείτε πηγαίνετε στις ανακοινώσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kerberos
Admin
Kerberos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ηλικία : 55
Location : Larisa
Registration date : 07/10/2007

Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις   Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Icon_minitimeΚυρ Δεκ 16, 2007 11:29 pm

Να απαντήσω και εγώ σε κάποια θεματάκια που διάβασα.

1. Καταρχήν η δήλωση περι διαδοχής του θρόνου ήταν καθαρά ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΗ. Όποιος το κατάλαβε το κατάλαβε......

2. Δεν είμαι αντιπρόσωπος ΚΑΝΕΝΟΣ. Αυτά που λέω εδώ είναι καθαρά προσωπικές μου απόψεις. (απάντηση στο σχόλιο του Soamra: ........πρότασή μου είναι να πάρει θέση ο ίδιος ο Λευτέρης και όχι μέσω αντιπροσώπων.........)

2. Ο ρόλος μου στο Guild δεν ήταν παρά μόνο ένα μέλος. Δεν μπορούσα να ενημερώσω κανέναν για τα σχέδια του leader γιατί απλά δεν ήξερα τι σκοπεύει να κάνει. Είχα και έχω μια καθαρά φιλική σχέση με τον Lolinaki και τον ξέρω πολύ πριν από αυτό το παιχνίδι. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι ξέρω και πως συμπεριφέρεται ingame. Κάποια στιγμή απλά μετέφερα αυτά που μου είπε, πως δεν σκέφτετε να παρατήσει το παιχνίδι (προς απάντηση για το σχόλιο του Less ότι θα μπορούσα να σας ενημερώσω περαιτέρω). Πάντως τον πήρα τηλέφωνο και τον ενημέρωσα αμέσως μόλις είδα το post του Icaros γιατί εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει το guild και γενικότερα το Archlord.

3. Δεν ξέρω αν έχετε διαβάσει στα στοιχεία των μελών για μένα. Αν δεν έχετε διαβάσει σας ενημερώνω ότι είμαι παντρεμένος με 3 παιδιά και εργάζομαι όλη την εβδομάδα. Έφτιαξα αυτό το forum για να μπορούμε να επικοινωνούμε και να παιρνάμε γενικά καλά. Έχω λίγο ελεύθερο χρόνο και γουστάρω να ασχολούμε με το forum και όσο μπορώ με το παιχνίδι. Απλά είναι εποχή που βγάζουμε στόχους στήν δουλειά και λείπω συνεχώς σε ταξίδια. Αυτά για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις και να νομίζετε ότι δεν ασχολούμαι με τα κοινά........

Αυτά είχα να πω και σας αφήνω. Μάλλον το ποιο πιθανό να τα ξαναπούμε στο νέο guild (αν με θέλετε φυσικά) και στο νέο forum.........

Φιλικά
Kerberos-Λεωνίδας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
less

less


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ηλικία : 42
Location : Didimoticho
Registration date : 01/11/2007

Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις   Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Icon_minitimeΔευ Δεκ 17, 2007 7:15 am

Αν και το θέμα έχει λήξει ήδη απλά postaro εδώ τις απαντήσεις που έδωσε ο Kerberos,οι οποίες δείχνουν 2 διαφορετικές εκδοχές...

Όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να φτιάξω το μήνυμα να είναι ορατό απευθείας. Για να διαβάσεται το κείμενο που βρίσκεται σε παράθεση επιλέξτε το με το ποντίκι σας.

1.

Kerberos έγραψε:
Έχετε δίκιο γιαυτό που λέτε παιδιά και θα συμφωνήσω και εγώ. Απλά ο Λευτέρης (Lolinaki) το έχει παρατήσει το game και δεν νομίζω να ξαναμπεί. Θα μάθω τον κωδικό του επειδή τον βλέπω σχεδόν καθημερινά και θα σας τον δώσω για να μπαίνετε και να κάνετε join όλα τα νέα μέλη.Το ίδιο ισχύει και για τον Landor - Ouzzo. Θα μάθω και τον δικό του κωδικό και θα σας ενημερώσω........Καλή συνέχεια σε όσους συνεχίζουν....... Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513

2.

Kerberos έγραψε:
Να απαντήσω και εγώ σε κάποια θεματάκια που διάβασα.

1. Καταρχήν η δήλωση περι διαδοχής του θρόνου ήταν καθαρά ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΗ. Όποιος το κατάλαβε το κατάλαβε......

2. Δεν είμαι αντιπρόσωπος ΚΑΝΕΝΟΣ. Αυτά που λέω εδώ είναι καθαρά προσωπικές μου απόψεις. (απάντηση στο σχόλιο του Soamra: ........πρότασή μου είναι να πάρει θέση ο ίδιος ο Λευτέρης και όχι μέσω αντιπροσώπων.........)

2. Ο ρόλος μου στο Guild δεν ήταν παρά μόνο ένα μέλος. Δεν μπορούσα να ενημερώσω κανέναν για τα σχέδια του leader γιατί απλά δεν ήξερα τι σκοπεύει να κάνει. Είχα και έχω μια καθαρά φιλική σχέση με τον Lolinaki και τον ξέρω πολύ πριν από αυτό το παιχνίδι. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι ξέρω και πως συμπεριφέρεται ingame. Κάποια στιγμή απλά μετέφερα αυτά που μου είπε, πως δεν σκέφτετε να παρατήσει το παιχνίδι (προς απάντηση για το σχόλιο του Less ότι θα μπορούσα να σας ενημερώσω περαιτέρω). Πάντως τον πήρα τηλέφωνο και τον ενημέρωσα αμέσως μόλις είδα το post του Icaros γιατί εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει το guild και γενικότερα το Archlord.

3. Δεν ξέρω αν έχετε διαβάσει στα στοιχεία των μελών για μένα. Αν δεν έχετε διαβάσει σας ενημερώνω ότι είμαι παντρεμένος με 3 παιδιά και εργάζομαι όλη την εβδομάδα. Έφτιαξα αυτό το forum για να μπορούμε να επικοινωνούμε και να παιρνάμε γενικά καλά. Έχω λίγο ελεύθερο χρόνο και γουστάρω να ασχολούμε με το forum και όσο μπορώ με το παιχνίδι. Απλά είναι εποχή που βγάζουμε στόχους στήν δουλειά και λείπω συνεχώς σε ταξίδια. Αυτά για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις και να νομίζετε ότι δεν ασχολούμαι με τα κοινά........

Αυτά είχα να πω και σας αφήνω. Μάλλον το ποιο πιθανό να τα ξαναπούμε στο νέο guild (αν με θέλετε φυσικά) και στο νέο forum.........

Φιλικά
Kerberos-Λεωνίδας


1η απάντηση: "Απλά ο Λευτέρης (Lolinaki) το έχει παρατήσει το game και δεν νομίζω να ξαναμπεί.
Θα μάθω τον κωδικό του επειδή τον βλέπω σχεδόν καθημερινά και θα σας τον δώσω για να μπαίνετε και να κάνετε join όλα τα νέα μέλη.Το ίδιο ισχύει και για τον Landor - Ouzzo. Θα μάθω και τον δικό του κωδικό και θα σας ενημερώσω........Καλή συνέχεια σε όσους συνεχίζουν......."
2η απάντηση: "Ο ρόλος μου στο Guild δεν ήταν παρά μόνο ένα μέλος. Δεν μπορούσα να ενημερώσω κανέναν για τα σχέδια του leader γιατί απλά δεν ήξερα τι σκοπεύει να κάνει. Είχα και έχω μια καθαρά φιλική σχέση με τον Lolinaki και τον ξέρω πολύ πριν από αυτό το παιχνίδι. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι ξέρω και πως συμπεριφέρεται ingame. Κάποια στιγμή απλά μετέφερα αυτά που μου είπε, πως δεν σκέφτετε να παρατήσει το παιχνίδι (προς απάντηση για το σχόλιο του Less ότι θα μπορούσα να σας ενημερώσω περαιτέρω). Πάντως τον πήρα τηλέφωνο και τον ενημέρωσα αμέσως μόλις είδα το post του Icaros γιατί εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει το guild και γενικότερα το Archlord."
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων Suspect (Απάντηση προς Kerbero)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kerberos
Admin
Kerberos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ηλικία : 55
Location : Larisa
Registration date : 07/10/2007

Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις   Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Icon_minitimeΔευ Δεκ 17, 2007 5:14 pm

Να γράψω και εδώ γιατί στο άλλο forum μας κλείδωσαν και δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε με τον Less.

Περιμένω απάντηση που είναι το μεμπτό μου σημείο γιατί δεν κατάλαβα την παραπάνω απάντησή σου. Δεν μου λέει κάτι το ότι έχεις παραθέσει αυτά που έχω γράψει........



Υ.Γ. Η συζήτηση αυτή γίνετε καθαρά σε φιλικό πλαίσιο και για χαβαλέ προς το παρόν........Αν είναι να σοβαρέψει το κόβω εδώ γιατί πολύ απλά είναι γελοίο το να συζητάμε για πράγματα που είναι το λιγότερο αστεία........και να χαλάμε την ζαχαρένια μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
less

less


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ηλικία : 42
Location : Didimoticho
Registration date : 01/11/2007

Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις   Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις Icon_minitimeΔευ Δεκ 17, 2007 6:40 pm

Τελωσπάντων φίλε Λεωνίδα δεν θα σχολιάχω και εγώ τίποτα περαιτέρω, γιατί είναι πλέον ανούσιο να συζητάμε για ένα θέμα το οποίο έχει λήξει και έχει πάρει άλλη τροπή.Φυσικά δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας για ένα παιχνίδι.Με συγχωρείς εάν η δήλωση μου φάνηκε να έχει "επιθετικό ύφος" απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα.Προσπαθώ και εγώ για το καλό όλων πάντα σε φιλικό πνεύμα και πνεύμα συνεργασίας.Αυτά καλή συνέχεια στον game, πάμε για κανένα siege Smile
bounce bounce bounce bounce Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513 Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις 684513
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πρόβλημα από την ανενεργία του leader . Προτάσεις και λύσεις
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
GreekHeroes-Greek Phalanx :: Σχετικά με το παιχνίδι :: Προβλήματα-
Μετάβαση σε: